2006-ban az akkor még ellenzékben lévő Fidesz szerint Gyurcsány és a meteorológusok tehettek arról, hogy a vihar az ünnepi tűzijáték alatt emberáldozatot is követelt. Nem szóltak előre.
2022-ben a kormány (Fidesz) úgy gondolja, hogy ezt azért már Gyurcsány nyakába nem tudják varrni, maradtak a meteorológusok.
A Magyar Hang szemléje szerint a kormánypárti sajtó meg is találta a bűnbakot, akit a tűzijáték elmaradásáért felelőssé tehet: nem az időjárást, hanem az OMSZ-t.
A fél kormánybarát sajtó véresen komolyan véli úgy, hogy az OMSZ nyakába lehet varrni mindent. Nyilván. Igaz, ma már nem a dunsztos üvegben csücsülő leveli béka mászik fel a létrán és határozza meg az időjárást, de ha egy szakmai stáb úgy véli kockázatos lehet megtartani, és a felelősséget nem vállalná az esetleges következmények miatt, akkor az úgy van.
Súlyosan tévedett az OMSZ augusztus 20-ával kapcsolatban, hibás volt a meteorológiai szolgálat előrejelzése
– írta címében az Origo, amelyet szó szerint átvett címmel együtt a Magyar Nemzet.
A cikkekre reagált az OMSZ is, Facebook-oldalukon azt írták: az augusztus 20-án délelőttig rendelkezésre álló modelleredmények, illetve az ezekből alkotott forgatókönyvek nem valósultak meg.
Hogy miért, mert az időjárás híresen ismert arról, hogy változó, vagyis kiszámíthatatlan. És ennyi.
- Megerősített járőrszolgálattal és fokozott biztonsági jelenléttel szigorítanak a belső-erzsébetvárosi bulinegyedben a nyári főszezon idejére
- Megerősített járőrszolgálattal és fokozott biztonsági jelenléttel szigorítanak a belső-erzsébetvárosi bulinegyedben a nyári főszezon idejére
- Magyar Péter szerint robbanás történt a MOL tiszaújvárosi üzemében
- Elhunyt Scherer Péter
- Elhunyt Sörös Sándor színművész
BK Közéleti hírek Budapestről
- Szigorú hatósági zárással ért véget a menetrendszerű lomtalanítás a XV. kerületbenby Budapest on 2026.06.22. at 11:59
RÁKOSPALOTA-PESTÚJHELY-ÚJPALOTA – Szigorú hatósági zárással ért véget a menetrendszerű lomtalanítás a XV. kerületben. A rendőrség, az önkormányzati rendészet és a polgárőrség az akció teljes ideje alatt folyamatosan ellenőrizte a közterületeket, az utolsó napokban pedig különösen megugrott a kiszabott bírságok száma. Cserdiné Németh Angéla polgármester beszámolója szerint a rendfenntartók az utolsó pillanatig azonnal intézkedtek, amint szabálytalanságot A Szigorú hatósági zárással ért véget a menetrendszerű lomtalanítás a XV. kerületben bejegyzés először BK-én jelent meg.
- Kilencmilliárdos parkfenntartási szerződés Angyalföldön – kérdéseket vet fel a fővárosi parkfenntartási ügy újabb szálaby Budapest on 2026.06.22. at 11:53
Újabb fővárosi kerület neve került elő a parkfenntartási ügyekkel kapcsolatban. A 444 a G7/Telex cikke alapján arról írt, hogy a XIII. kerületi önkormányzat 2026 márciusában újabb nagy értékű szerződést kötött a Parkfenntartó-Kertészeti és Szolgáltató Kft.-vel. A megállapodás első körben 18 hónapra szól, 4,5 milliárd forintos keretösszeggel. A szerződés azonban további 18 hónappal meghosszabbítható, így a A Kilencmilliárdos parkfenntartási szerződés Angyalföldön – kérdéseket vet fel a fővárosi parkfenntartási ügy újabb szála bejegyzés először BK-én jelent meg.
- Megerősített járőrszolgálattal és fokozott biztonsági jelenléttel szigorítanak a belső-erzsébetvárosi bulinegyedben a nyári főszezon idejéreby Budapest on 2026.06.20. at 08:55
MTI – A VII. kerületi önkormányzat hivatalos közleménye szerint Erzsébetváros vezetése szerződést kötött az IN-KAL Security Events nevű biztonsági céggel. A megállapodás értelmében a magánbiztonsági vállalat munkatársai a nyári időszakban, egészen szeptember végéig folyamatos járőrszolgálattal segítik a közrend fenntartását a főváros legforgalmasabb szórakoztatónegyedében. Nem valósult meg a beígért rendőrőrs Az önkormányzat a szigorítás kapcsán emlékeztetett: A Megerősített járőrszolgálattal és fokozott biztonsági jelenléttel szigorítanak a belső-erzsébetvárosi bulinegyedben a nyári főszezon idejére bejegyzés először BK-én jelent meg.
- Szigorú hatósági zárással ért véget a menetrendszerű lomtalanítás a XV. kerületbenby Budapest on 2026.06.20. at 08:34
RÁKOSPALOTA-PESTÚJHELY-ÚJPALOTA – Szigorú hatósági zárással ért véget a menetrendszerű lomtalanítás a XV. kerületben. A rendőrség, az önkormányzati rendészet és a polgárőrség az akció teljes ideje alatt folyamatosan ellenőrizte a közterületeket, az utolsó napokban pedig különösen megugrott a kiszabott bírságok száma. Cserdiné Németh Angéla polgármester beszámolója szerint a rendfenntartók az utolsó pillanatig azonnal intézkedtek, amint szabálytalanságot A Szigorú hatósági zárással ért véget a menetrendszerű lomtalanítás a XV. kerületben bejegyzés először BK-én jelent meg.






























