Forró Tamásra emlékezve – A láthatatlan tévés legendája

Arold Péter

Forró Tamás tavaly áprilisban volt 75 éves, pályáját a Magyar Rádiónál kezdte, de igazán ismertté azt követően vált, hogy Havas Henrikkel elindították az Első kézből című műsort.

Havas Henrik ezt a hírt úgy kommentálta, hogy hónapokkal ezelőtt hallotta.

Forró Tamás a magyar televíziózás egyik legismertebb arca volt a rendszerváltás idején. Pályafutását a Magyar Rádióban kezdte, majd Szolnokon tudósított, később a fővárosba került, ahol Havas Henrikkel közösen vezette az Élő Vitaműsort. Alapítója volt a Nap TV-nek, elindította a Privát Profitot, és részt vett a Világgazdaság megszerzésében is. Munkássága során tudatosan épített kapcsolatokat: politikusokat, vállalkozókat, szerkesztőket ismert meg, és a médiában szerzett befolyását üzleti irányba is kiterjesztette.

Nevét több botrányban is emlegették: felmerült, hogy III/III-as ügynök lehetett, illetve érintett volt a Postabank körüli brókerügyekben, valamint vesztegetési vádak is érték, azonban a bíróság végül felmentette. Az egykori sármőr, aki sokak szerint laza eleganciájával filmsztár benyomását keltette, mára teljesen eltűnt a nyilvánosságból. Kollégáival sem tartja a kapcsolatot, és csak annyit közölt egy rövid üzenetben, hogy külföldön tartózkodik, és nem kíván beszélni múltbeli kapcsolatairól.

Ma már kevesen tudják, hol él pontosan, és mivel foglalkozik. Az biztos, hogy Forró Tamás neve máig vitákat generál: egy korszak meghatározó, legendássá vált alakja, akinek életét a média, a hatalom és az üzleti világ sajátos elegye szőtte át.


  • Könyvelés Budapesten – Miért a jó könyvelő a legjobb befektetés?
    Megkérdeztük a szakembert – Kovács O. Mónika mérlegképes könyvelő jegyzete Ha megkérdeznénk tíz budapesti vállalkozót, mit gondol a könyvelésről, valószínűleg kilencen rávágnák: „muszáj, de idegőrlő”. A könyvelés azonban ennél sokkal több: ez az a háttérmunka, ami megalapozza a vállalkozásod stabilitását és jövőjét. Sokan hiszik, hogy a könyvelő csak adatokat rögzít,Continue Reading
  • Forró Tamásra emlékezve – A láthatatlan tévés legendája
    Arold Péter Forró Tamás tavaly áprilisban volt 75 éves, pályáját a Magyar Rádiónál kezdte, de igazán ismertté azt követően vált, hogy Havas Henrikkel elindították az Első kézből című műsort. Havas Henrik ezt a hírt úgy kommentálta, hogy hónapokkal ezelőtt hallotta. Forró Tamás a magyar televíziózás egyik legismertebb arca volt aContinue Reading
  • Mostantól sehol nem teheted meg ezt
    Az egész országot sújtó kánikula és tartós csapadékhiány miatt 2025. június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lép életbe. Ennek értelmében szerdától tilos tüzet gyújtani a magyarországi erdőkben, a vasút és közút menti fásításokban és a kijelölt tűzrakóhelyeken is. Továbbá a parlag- és gazégetés szintén nem engedélyezett a fokozottan tűzveszélyesContinue Reading

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük